Przejdź do treści

Sufity podwieszane i ich popularność w Polsce

Sufity podwieszane i ich popularność w Polsce

Moda na sufity podwieszane przywędrowała do nas całkiem niedawno z Europy Zachodniej, za skorzystaniem z tego rodzaju rozwiązania przemawiały przy tym przede wszystkim względy estetyczne. Niebanalny wygląd tego rodzaju sufitów skupiał na sobie uwagę domowników oraz gości, nie minęło więc wiele czasu, a eleganckie rozwiązanie zaczęło królować zarówno w budynkach mieszkalnych, ale również w instytucjach publicznych. Równie szybko okazało się zresztą, że ma ono zdecydowanie więcej zalet niż skłonni bylibyśmy przypuszczać.

Na sufity podwieszane zaczęli decydować się między innymi właściciele lokali, w przypadku których sam sufit pozostawiał wiele do życzenia. Szybko znalazły uznanie zwłaszcza tam, gdzie pojawiła się konieczność ukrycia instalacji, która, choć przydatna, wyglądała nieestetycznie. Zachwycili się nimi jednak również mieszkańcy bloków z tak zwanej wielkiej płyty. W ich przypadku sufitom niewiele można było zarzucić z technicznego punktu widzenia, wystarczyło jednak spojrzeć na nieatrakcyjne wizualnie krzywizny czy widoczne ślady łączenia płyt, aby zrozumieć, że rozwiązanie tuszujące tego rodzaju niedoskonałości nie mogło nie zostać przyjęte ze zrozumieniem.

Jak zagospodarować sufity podwieszane?

Sufity podwieszane

Sufity podwieszane

Popularność, jaką cieszą się Listwy oświetleniowe oraz to, że można je spotkać w coraz większej liczbie lokali. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak wiele możliwości otwiera tego rodzaju rozwiązanie i jak niewiele trzeba, aby dostosować je do naszych potrzeb. Tu zresztą jedynym ograniczeniem wydaje się być nasza wyobraźnia, sufity mogą być więc zarówno malowane, jak i ozdabiane wyszukaną sztukaterią. Można wykorzystać je również do zastosowania ciekawego oświetlenia, w tym zwłaszcza modnego ostatnio oświetlenia punktowego.

O tym, że ich promocja w Polsce jest strzałem w dziesiątkę można zresztą prze

konać się już choćby poprzez analizę tego, gdzie mamy okazję spotkać tego rodzaju rozwiązanie. Sufitów podwieszanych nie brakuje nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w sklepach, siedzibach firm, a nawet w instytucjach publicznych. Rozwiązania tego rodzaju cieszą oczy, a jednocześnie poprawiają wizerunek lokalu, zainteresowanie nimi wydaje się więc uzasadnione. W przyszłości można więc spodziewać się, że sufity podwieszane nie raz nas jeszcze zaskoczą.