Przejdź do treści

Sztukateria zewnętrzna – listwy przyokienne i inne

Sztukateria elewacyjna – listwy ścienne

Każdy z nas z całą pewnością zgodzi się ze stwierdzeniem, że wygląd domu zarówno to, jak prezentuje się on z zewnątrz, jak i wewnątrz i dekoracyjne elementy takie jak listwy przyokienne są równie ważne, co względy użytkowe oraz wygoda i funkcjonalność. Na szczęście dziś nikt, komu zależy na tym, by jego dom świetnie się prezentował nie będzie miał najmniejszych nawet problemów ze znalezieniem właściwych dodatków. Sztukateria taka jak wspomniane przed chwilą listwy przyokienne oraz gzymsy, pilastry czy wiele innych elementów jest łatwo dostępna i, co niewątpliwie, najważniejsze, niezwykle tania. Dzięki wykorzystaniu dostępnych dziś na rynku elementów dekoracyjnych każdy dom zyskać może eleganckie oblicze nawet te, które, jak mogłoby się wydawać, są najbardziej jak to możliwe proste i toporne. Łatwo dostępna jest zarówno sztukateria zewnętrzna, która służy do ozdabiania i wykańczania elewacji, jak i wewnętrzna, czyli takie elementy jak listwy ścienne, panele ścienne czy kasetony. Dzięki temu, że ich montaż jest niezwykle łatwy i nie sprawia żadnych trudności, każdy z nas może zdecydować się na to, by swój dom ozdobić właśnie w ten sposób.

Listwy przyokienne i inne sztukaterie? jak się to montuje?

Osoby, które chociaż trochę orientują się w architektonicznych niuansach z całą pewnością doskonale wiedzą, że przed laty sztukateria i inne elementy ozdobne, które znajdywały się tak wewnątrz, jak i zewnątrz budynków były dziełem często znakomitych artystów.

Listwy przyokienne, listwy wokółokienne

Listwy przyokienne, listwy wokółokienne

Drogie były również materiały, z jakich były one wytwarzane. Dziś jednak ozdobne listwy elewacyjne, kasetony i wiele innych elementów możemy kupić niezwykle tanio. Łatwo również będziemy mogli je zamontować. W przypadku sztukaterii zewnętrznych większość elementów wykonana jest ze styropianu, co sprawia, że świetnie komponują się one z odnawianymi za pomocą tego materiału elewacjami. Również sztukaterie zewnętrzne zazwyczaj produkowane są z tego surowca jest on bowiem lekki, stosunkowo tani i daje nam ogromne możliwości. Listwy przyokienne, panele ścienne i wszystkie inne dodatki zamontujemy za pomocą specjalnego kleju, potrzebnych jest do tego niewiele narzędzi, a całą pracę bez trudu wykonamy sami, co jest tylko dodatkowym atutem takiego rozwiązania. Elementy takie jak listwy przyokienne dzięki temu w łatwy sposób mogą stać się metodą na całkowitą zmianę wizerunku naszego domu.